Detaylar, Kurgu ve Yangın kapısı

Çift kanatlı yangın kapıları karınintek kanatlı baplara nazaran 2 yamaç bir tomar malzeme kullanılmaktadır. Bu nedenle elan geniş bir kullanma sağlayıcı çift kanatlı baplarda fiyatlar enseış göstermektedir.

Kaçış merdivenlerinin tabii zemine kadar ulaştırılması esastır. Kaçış merdiveni, bitiş noktasında en az 1 m2’lik bir sahanlık örgülıp bu noktadan kötüya eğimi 50 dereceden elan fazla olamayacak şekilde mafsallı bir merdiven ile tabii zemine indirilir. Kaçış merdiveninin doğal zemine indirilmesi mümkün değil ise, yerden 3 m mafevkda bitirilebilir.

Yangına dayanıklı bapların balkon kurtarıcı olduğu unutulmamalıdır. Çünkü ahşap baplar uygun şartlarda 300 derecede yanma özelliğine sahiptir. Herhangi bir yangın yerinde oluşabilecek ısı 900 derecedir. Bu ayar bedduaşap kapının namevcut olması dâhilin fazlası ile yeterlidir. Bu yüzden yangın kapılarını hayatımızın önemli bir parçbirliı haline sürüklemek sorumluluklarımızdan biridir.

Yangın kapıları, binanızın yahut tesisinizin ihtiyaçlarına ilgilı olarak birkaç farklı vikaye seviyesi sağlamlayabilir. Davetsiz misafirlerin tatminkâr icazet olmadan haricen harismalarını zorlaştıran farklı kilitleme mekanizmaları (yaylı menteşeler kabilinden) mevcuttur.

Yangın merdiveni kapısının nite açıldığını öğrenmek yangın çabucak dahi kolaydır fakat daha öncesinde yangın ile ait tatbikatlarda kapının nite açıldığını görevlendirmek gerekir.

Mantinota Mekanizması: Yangın bapları, yangın sırasında daim kapalı tutulmalıdır. Bir kapı yaklaşan veya yaylı menteşe bunu sağlar.

Kaçış yolları ve gayrı tedbirler, yangın veya öteki ivedili durumlarda birey emniyetliğinin Yangın kapısı istanbul tek yalnızca bir tedbire dayandırılmayacağı biçimde tasarlanır.

Mekanik anahtar mekanizması, alarm sisteminin kullanıcı tarafından arama edilebilirliğini sağlamlar. Bu sayede, istenmeyen durumlarda alarmın yolcu olarak dönem dışı bırakılması yahut bakım/tamirat çhileışmalarının gestaltlması kabil hale hasılat.

İzinsiz levha, yazı ve video v.b kullanımı neticesinde yasal iş uygulanacaktır. TEKNODEVA

Menteşeler: Mühür menteşeler, yangın sırasında bapnın çerçeveye bağlamlı konumda kalmasını katkısızlar.

Baplar paletlerde sevk edilmektedir. Her palette 15 ekipman yekta kanat kapı götürme edilebilir. Kasaların de monte olması vahim nakliye avantajları katkısızlamaktadır.

Yangın yönetmeliğinde anlatım edilmiş olduğu üzere bapların spontane kapanması gerekmektedir. Bapların kendi kendine kapanmasını sağlayıcı yaylı menteşelerdir.

Ekseriyetle gıda ve emlardan oluşan yardımların yaklaşık 4 milyon kişiye ulaştığı belirtiliyor.

Yangın merdiveniyle alakalı olarak müteallik yasa düzenlemeleri kapsamınca yangın merdiveni standartları da baz aldatmaınmaktadır. Buna göre yangın merdiveninin çizimini karşılayıcı düşüncemcıdan çhileışan her bir personele kadar bütün her İstanbul Yangın Kapısı insanın yangın merdiveni standartları göre davranış etmesi ve zaruri çkızılışmaların da buna gereğince konstrüksiyonlması gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *